Fitlap asutaja Heikki Mägi müüs enda äri ja asus mobiilirakendusi arendama

Populaarse tervisliku toitumise rakenduse Fitlap looja ja pikaaegne juht Heikki Mägi müüs 2020 aasta lõpus oma osaluse ning lõi mobiilirakendusi arendava ettevõtte nimega AppIT.

“Tundsin, et on aeg uuteks väljakutseteks ja keskendumine mobiilirakendustele avab võimaluse osaleda väga erinevate uute teenuste ning toodete sünnis,” sõnas Heikki.

Turul on veel ruumi omajagu

“Olles aastaid istunud teisel pool lauda justnimelt rakenduste tellijana, nägin võimalusi keerata nii mõneski valdkonnas vinti peale,” näeb Heikki turul ruumi rohkem kui küll. Parem kommunikatsioon osapoolte vahel, tellija ja teenusepakkuja ootuste-eelduste parem kaardistamine ning selgelt lõppeesmärki arvestav teenus on vaid mõned suunad, mida AppIT plaanib paremini lahendada.

Eesmärk aidata alustavaid startuppe ning “vanakooli” ettevõtteid

“Meid huvitavad äppide maailmas kaks suunda. Esiteks startupid, kellel on eesmärk oma innovaatilise lähenemisega muuta inimeste elusid paremaks ja mugavamaks. Tõime turule täiesti eraldi toote just alustavatele startuppidele. Võtame arendusteenuse enda õlgadele, et asutajad saaksid tegeleda rahus kõige muu olulisega,” tõi ta välja.

“Teiseks soovime aidata klassikalisi “vanakooli” ettevõtteid, kellest paljud ei ole täna veel enda isikliku mobiilirakenduse peale mõelnudki. Näiteks restoranid ja cateringid, majutusasutused, poed, koolitajad, juristid, tootmisettevõtted ja paljud teised,” toob Heikki välja mõned võimalikud valdkonnad, kes saaksid läbi mobiilirakendustest kindlasti otsest ärilist kasu.

“Kuigi neile võib tunduda, et neile piisab ainult kolmanda osapoole rakendustes kaasa löömisest, siis tegelikkuses jääb väga suur osa nende potentsiaalist kasutamata,” lisas Heikki.

Lisaks eespool mainitule on ettevõttel selge plaan hakata välja koolitama ka teiste ettevõtete sees inimesi, kes võtavad arendustööd endi õlule.

Mobiilirakendusest on kasu igas valdkonnas

Läbi omaenda mobiilirakenduse saab iga ettevõte teha paremini turundust, ehitada klientidega sügavamat suhet, automatiseerida erinevaid tegevusi ning läbi selle hoida aeg a kokku, luua püsikliendile mõeldud programme jne.

“Tegelikult saab igas valdkonnas välja mõelda, kuidas mobiilirakenduse olemasolust võidaksid nii ettevõtted kui ka nende kliendid,” on Heikki kindel ning lisas, et tänases konkurentsitihedas maailmas on ainuke viis edu tagamiseks püsida sammuke oma konkurentidest eespool ning teha asju, mida teised veel ei tee.

“Eesmärk on iga tellija ootusi mitte ainult vastavata, vaid need mäekõrguselt ületada,” sõnab Heikki lõpetuseks.

Mis AppIT on?

AppIT on tarkvaraettevõte, mis on peamiselt spetsialiseerunud mobiilirakenduste arendamisele. Ettevõtte eesmärgiks on aidata leida nutikaid võimalusi, kuidas läbi mobiilirakenduste saab iga ettevõte oma äri kasvama.

Kommentaarid

Lisa kommentaar